USD
EURO
ALTIN

13 Şubat İngiltere Alt Ligi Yorumları

273  BLACKPOOL – SHREWSBURY  1 2,00 Ligde 4 maçtır kaybetmeyen Blackpool, bu süreçte hanesine 8 puan yazdırarak düşme potası ile arasındaki puan farkını 4 olarak belirledi. Ateş hattının 3 puan üzerinde bulunan takım, 2 haftalık iç saha periyodunu kayıpsız geçmek ve ilerleyen haftalarda sorun yaşamamak istiyor. 2 beraberliğin ardından son hafta iç sahada alınan tek […]

13 Şubat İngiltere Alt Ligi Yorumları

273  BLACKPOOL – SHREWSBURY  1 2,00

Ligde 4 maçtır kaybetmeyen Blackpool, bu süreçte hanesine 8 puan yazdırarak düşme potası ile arasındaki puan farkını 4 olarak belirledi. Ateş hattının 3 puan üzerinde bulunan takım, 2 haftalık iç saha periyodunu kayıpsız geçmek ve ilerleyen haftalarda sorun yaşamamak istiyor. 2 beraberliğin ardından son hafta iç sahada alınan tek gollü Gillingham galibiyeti takımdaki moralleri de tavan yaptırdı. Orta saha Henry Cameron’un sakatlığı sürüyor.

Düşme hattının 1 puan ve 1 basamak üzerinde bulunan Shrewsbury, deplasmanda elde ettiği sürpriz Burton galibiyetinden sonra oynadığı 3 maçta sadece 1 puan çıkarabildi. İç sahada Oldham ve Southend’e kaybeden ekip, son hafta ise Fleetwood deplasmanında kaybetmeyerek istediğini almayı bildi. Bu maçta da yenilmemek öncelikli amaçları olacaktır.

Evinde 3 maçtır kaybetmeyen Blackpool’un saha avantajını iyi kullanarak galip geleceği kanısındayım.

274  COLCHESTER – SWINDON  KG Var 1,45

İç sahada 7, toplamda ise 15 maçtır kazanamayan Colchester, ligin dibinde yer alıyor. Takım için her geçen hafta umutlar hızlıca tükeniyor. Evlerinde Fleetwood karşısında aldıkları 1 puan sonrasında oynadıkları 2 maçı da 3’er golle kaybeden ekip, bu süreçte rakip fileleri havalandıramadı. Bu mücadelede daha kararlı ve cesur olacakları kesin. Zira üst üste 2 iç saha maçı oynayacaklar ve artı puanlara çok ihtiyaçları var. Orta saha Alex Gilbey kırmızı kart cezalısı forvet Marvin Sordell ise sakat.

Deplasmanda ve toplamda 4 maçtır kazanamayan Swindon, düşme potasının 7 puan ve 4 basamak üzerinde yer alıyor. İç sahada elde ettiği üst üste 2 galibiyet sonrasında Sheffield deplasmanından 1 puan ile dönen takım, takip eden süreçte Barnsley’e ve Port Vale’ye aynı tarifeler ile tek golle kaybetti. Son lig mücadelesinde ise zorlu Gillingham’a konuk olan ekip, kalesini iyi koruduğu ve gole kapattığı karşılaşmadan 1 puan koparmayı bildi. Bu deplasmanda da kaybetmeden evlerine dönme niyetindeler.

İki takım arasında oynanan son 3 maçı ele aldığımızda karşılıklı gollerin atıldığını görüyoruz. Gelenek devam edecektir.

275  COVENTRY – BURY 1 1,70

Ligde son 5 maçta kazanamayan Coventry, bu periyotta sadece 2 puan alabildi. 5 gollü Crewe galibiyetinden sonra Walsall ile puanları paylaşan takım, ardından oynadığı 3 karşılaşmayı da kaybetti. Son hafta ise Port Vale’ye konuk olan ekip, 90 dakikadan 1 puan ile ayrıldı. Şu an ilk 6 içerisinde bulunsalar da vites artıramadıkları takdirde Play-Off’un dışında kalabilirler.

Düşme hattının 8 puan üzerinde yer alan Bury, deplasmanda aldığı tek gollü Oldham galibiyetinden sonra düşüşe geçti ve sadece 1 puan çıkarabildi. İç sahada Crewe ile puanları paylaşan ekip, son hafta ise deplasmanda Barnsley karşısında 3 puanı kalesinde gördüğü 3 golle rakibe bıraktı. Maçta tutuk bir performans ortaya koyan takım, daha farklı da karşılaşmayı kaybedebilirdi. Şansları yanındaydı da denilebilir.

Evlerinde 3 maçtır kazanamayan Coventry’nin talihsizliğini kıracağını ve son haftaların kötü takımı Bury’i yeneceklerini düşünüyorum.

276  CREWE – WALSALL  2 1,50

Son haftalarda biraz kıpırdayan ve puan alma alışkanlığı kazanan Crewe, 4 maçtır kaybetmiyor. Hala ateş hattından çıkamamasına rağmen karşılaşmalarında istekli bir görüntü çizen ekip, art arda 3 beraberliğin ardından son oynadığı lig maçında evinde ağırladığı Rochdale’yi etkili oyun ile 2 farklı geçmeyi başardı. Deplasmanda üst üste oynayacakları 2 maç öncesinde evlerinde fire vermemek istiyorlar. Forvet Lauri Valle henüz sahalara dönebilmiş değil.

Lideri 4 puan geriden 2.sırada takip eden Walsall ise deplasmandaki Doncaster galibiyetinin ardından son hafta iç sahada şok yaşadı. Takım Millwall’i ağırladığı mücadelede 3 golle kaybederek lider ile aradaki puan farkının açılmasına engel olamadı. Evlerinde konuk edecekleri Wigan karşılaşması öncesinde deplasmandan galip dönme niyetindeler.

Deplasmanda 5 maçtır kaybetmeyen Walsall’in zorda olsa maçı kazanacağını ve Millwall yenilgisini telafi edeceğini düşünüyorum.

277 DONCASTER – SHEFFIELD UTD  2,5 Üstü 1,75

İç sahada ve toplamda 4 maçtır kazanamayan Doncaster, düşme hattının 7 puan üzerinde yer alıyor. Takım 2 beraberliğin ardından iç sahada oynadığı 2 maçı da kaybetti. Önce Port Vale’ye ardından da Walsall’e aynı tarifeler ile yenilen ekip, lig sıralamasındaki rahatlığının kurbanı oluyor.

Deplasmanda 6 maçtır kaybetmeyen Sheffield, toplamda ise 3 maçtır kazanamıyor. İlk 6 ile arasında 5 puan fark bulunan ekip, 2 beraberliğin ardından son hafta karşılaşmasında iç sahada Wigan’a kaybetti. Üst üste oynayacakları 2 deplasman maçından maksimum puan çıkarma niyetindeler.

3 puan için oynayacak iki takımın mücadelesinde 2’den fazla gol sesi çıkacaktır.

278  GILLINGHAM – BARNSLEY  2,5 Üstü 1,70

İç sahada 4 maçtır kaybetmeyen Gillingham, liderin 5 puan gerisinde 4.sırada bulunuyor. Evlerinde elde ettikleri Peterborough galibiyeti sonrasında deplasmanda Blackpool’a tek golle boyun eğen ekip, son hafta mücadelesinde ise sahasında Swindon’a diş geçiremedi. 2 haftalık sallantılı sürecin ardından tekrar toparlanma amacındalar. Forvet Cody Mcdonald’ın sakatlığı devam etmekte.

Deplasmanda 4 toplamda ise 7 maçtır kazanan Barnsley, ligin son haftalardaki en formda takımı. Art arda alınan galibiyetler sonrasında ilk 6 hedefine de yaklaşan ekip, zorlu deplasmanda yine kazanmak istiyor. 2 deplasman galibiyetinin ardından son hafta da iç sahada Bury karşısında farka giderek iştahlarını bir kez daha gözler önüne sermeyi başardılar.

Kazanmaya odaklı iki ekibin mücadelesinde gol barajının rahat bir şekilde aşılacağını düşünüyorum.

279  PETERBOROUGH – BRADFORD  2,5 Altı 1,60

İlk 6’nın 3 puan gerisinde bulunan Peterborough, 3 karşılaşmada 1 puan çıkarınca hedeflerinden biraz geride kalmıştı. Son lig mücadelesinde ise Chesterfield’e konuk olan takım, bulunduğu duruma tepki verdi ve 9 kişi tamamladığı maçı tek golle kazanmayı başardı. Bu kararlıklarını artık daha fazla göstermeleri gerekiyor.

İlk 6’dan 6 puan geride olan Bradford ise deplasmanda 4 maçtır kazanamıyor. İç sahada aldıkları Fleetwood galibiyetinden sonra deplasmanda liderin karşısına çıkan ekip, rakibi karşısında yeterince organize olamayınca karşılamadan mağlup ayrılmaktan kurtulamadı. Oynayacakları 2 iç saha maçı öncesinde deplasmandan puan ile dönme niyetindeler.

Ligin ilk maçında gülen taraf deplasman galibiyeti elde eden Peterborough olmuştu. İki ekibin kontrollü oyunu alt’ı da beraberinde getirecektir.

280  PORT VALE – FLEETWOOD TOWN  1 2,00

İlk 6’nın 3 puan ve 3 basamak gerisinde bulunan Port Vale, Wigan mağlubiyetinden sonra iç sahada Swindon’u tek golle geçmişti. Ligin son mücadelesinde ise Coventry’i ağırlayan ekip, 1 puanı son dakikalarda bulduğu golle kurtardı. Yollarına galibiyet ile devam etme niyetindeler.

4 maçtır kazanamayan Fleetwood, bu süreçte 3 beraberlik elde etti. Takım düşme hattının içerisinde yer alıyor ve deplasmandan çıkaracakları her puana ihtiyaçları var. Deplasmanda Bradford’a kaybettikten sonra iç sahada Shrewsbury’e diş geçiremediler. Kazanmayı bilselerdi, şu an ateş hattının üzerinde yer alacaklardı.

İç sahada 11 maçtır kaybetmeyen Port Vale’nin deplasmanda 6 karşılaşmadır kazanamayan Fleetwood’u yeneceği kanısındayım.

281  ROCHDALE – MILLWALL  2 2,00

Ligin son 4 maçında 3 kez kaybeden Rochdale, ilk 6’dan da bir hayli geride kaldı. Takım üst üste 2 mağlubiyetin ardından iç sahada lider Burton’a çelme takmıştı. Son lig mücadelesinde ise deplasmanda Crewe ile karşılaşan ekip, rakibine 2 farklı yenilerek sahada boynu bükük ayrılmak zorunda kaldı. Art arda oynayacakları 2 iç saha maçını kazanıp yarışa tekrar ortak olmayı planlıyorlar.

Ligde 5 maçtır kaybetmeyen Millwall, bu performansı sayesinde kendini ilk 6 içerisine attı. Takım bu süreçte olası 15 puanın 13’ünü hanesine yazdırarak ligde söz sahibi olduğunu ve hedefleri doğrultusunda da kararlı olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. İç sahada Crewe karşısında yaşanan şok puan kaybından sonra son hafta deplasmanda Walsall karşısında boy gösteren takım, 3 puanı 3 golle almayı başardı. Takımda defans Tony Craig’in sakatlığı sürerken, bir başka defans oyuncusu Mark Beevers’in de kırmızı kart cezalısı olduğunu belirtelim.

Deplasmanda 3 maçtır kazanan ve sert bir rüzgarı arkasına alan Millwall’in Rochdale karşısında da kazanacağını düşünüyorum.

282  SCUNTHORPE – SOUTHEND  2,5 Altı 1,55

İç sahada 3 maçtır kaybetmeyen Scunthorpe, deplasmanda aldığı 5 gollü Blackpool yenilgisinin ardından kendine geldi. Blackpool’dan yedikleri tokat onları çok etkilemiş olacak ki, sonrasında oynanan Colchester ve Coventry maçlarında kayıp yaşamadılar. Olası 6 puanın hepsini hanesine yazdıran takım, rakip filelere 5 gol bırakırken, kalesinde ise sadece 1 gol gördü. 2 deplasman maçı öncesinde kazanıp ilk 6 için söz sahibi olmak istiyorlar. Forvetleri Tom Hopper henüz iyileşebilmiş değil.

İlk 6’nın averaj ile 1 basamak gerisinde bulunan Southend ise ligde 4 maçtır kaybetmiyor. Bu periyotta muhtemel 12 puanın 10’unu hanesine yazdıran ekip, son hafta Colchester karşısında 3 puanı 3 golle aldı ve arka arkaya 3.galibiyetine imza attı. Bu deplasmanda da seriyi devam ettirme peşinde olacaklar. Puan kaybedip ilk 6’dan geri kalmak istemiyorlar.

İki takımın temkinli oyunu gol sesinin fazla çıkmayacağının kanıtı olacaktır.

283  WIGAN – OLDHAM  1 1,40

Ligde 9 maçtır kaybetmeyen Wigan, liderin 5 puan gerisinde 3.sırada yer alıyor. Deplasmanda hesapta olmayan Crewe beraberliğinden sonra iç sahada Port Vale’yi 3 golle geçen ekip, son hafta mücadelesinde ise Sheffield’ı deplasmanda 2 farklı geçmeyi bildi. Zayıf rakipleri karşısında yollarına kayıpsız devam etmek istiyorlar ve kaza yapama niyetinde değiller.

Düşme hattının içerisinde yer alan Oldham ise uzun süren sessizliğini son hafta Shrewsbury deplasmanında bozdu. Takım tek atıp 3 alarak hem galibiyet hasretine son verdi hem de üzerindeki takımlar ile arasındaki puan farkını biraz olsun kapadı. Deplasmanda çıkarabildikleri kadar ekstra puan toplamaları gerekiyor. Bunun farkındalar ve Shrewsbury maçını taçlandırma peşinde olacaklar. Defans Connor Brown kırmızı kart cezası nedeni ile bu maçta takımını yalnız bırakacak.

İç sahada 4 maçtır kaybetmeyen Wigan’ın hedefe giden yolda hata yapacağını sanmıyorum.

218  NEWPORT COUNTY – CARLISLE  KG Var 1,55

İç sahada 3 maçtır kazanamayan Newport düşme potasınından 7 puan ve 3 basamak uzaklıkta. Takım deplasmanda elde ettiği York galibiyetinin ardından oynadığı 2 maçta sadece 1 puan çıkarabilmişti. Son lig mücadelesinde Morecambe deplasmanına giden ekip, altın değerinde bir 3 puanı rakibinden kaptı ve sıralamada rahatladı. Alt sıralar ile olan puan farkını açan Newport iç sahada da puan alma peşinde.

Deplasmanda ve toplamda 3 maçtır kaybetmeyen Carlisle, ilk 7’den sadece 4 puan uzaklıkta. Takım 2 beraberliğin ardından son maçta Accrington’u sahasında konuk etti ve zorlu rakibi karşısında gol yemeden 2 farklı bir galibiyet elde etti. Üst üste oynayacakları 2 deplasman maçından puanlar ile ayrılıp, üst sıralardan kopmama niyetindeler.

Atılan golün karşılık bulacağı bir 90 dakika bekliyorum.

284  ACCRINGTON – CRAWLEY  1 1,40

Son 3 haftada aldıkları 2 mağlubiyet ile ilk 7’nin 1 puan gerisine düşen Accrington, bunu şu anlık sorun etmiyor. Zira takımın rakiplerinden 3 maç eksik oynadığını belirtelim. Deplasmandaki Exeter mağlubiyetinden sonra içeride Bristol karşısında nefeslenen ekip, son hafta ise Carlisle karşısında kayıp verdi. 2 iç saha maçı yapacaklar ve puanların tamamını toplama niyetindeler.

Üst üste aldıkları 3 mağlubiyetin ardından bu kötü seriye son hafta deplasmanda Stevenage karşısında son veren Crawley ise ilk 7’den bir hayli uzak kalmış gözüküyor. Tekrar ritim yakalamaları için bir hayli istekli olmaları ve bunu sahada göstermeleri lazım. Orta saha Jımmy Smith ve defans Joe Mcnerney’in sakatlıkları devam ediyor.

İç sahada daha etkili bir oyun ortaya koyan ve sahasında 4 maçtır kaybetmeyen Accrington’un maç boyunca daha hırslı olup kazanacağını düşünüyorum.

285  AFC WIMBLEDON – LUTON  2,5 Altı 1,60

İlk 7’nin 4 puan gerisinde olan Wimbledon tam hızını almış gidiyordu ki iç sahada hiç hesapta olmayan bir mağlubiyet ile karşılaştı. Takım 4 maç üst üste kazandıktan sonra konuk ettiği Yeovil karşısında rakip ağlara 2 gol bırakmasına rağmen kalesinde 3 gole engel olamayınca sahadan şok yaşayarak ayrıldı. Bu maçta kaybettikleri puanları telafi peşinde olacaklar.

Deplasmandaki Mansfield galibiyetinden sonra oynadığı2 maçta sadece 1 puan çıkarabilen Luton ise son hafta konuk olduğu Wycombe karşısında tek atıp 3 almasını bildi. Birkaç hafta sonra hedefleri konusunda şekillenme olacaktır. İlk 7’yi isteyip istemedikleri yakında net olarak ortaya çıkacak. Orta saha Danny Green maç öncesindeki tek eksikleri.

İki takımın kendi aralarında yaptıkları mücadelelere göz gezdirdiğimizde fazla gol sevincinin yaşanmadığını görüyoruz. Bu karşılaşmada da gelenek bozulmaz. Temkinli oyun kısır bir mücadeleyi de beraberinde getirir.

286  DAGENHAM & RED – BARNET  2,5 Altı 1,65

Ateş hattının içerisinde yer alan Dagenham, iç sahada 14 maçtır kazanamıyor ve bu süreçte oynadığı son 4 maçı da kaybediyor. Toplamda 4 karşılaşmadır galibiyet yüzü göremeyen ekip, bu periyotta sadece 1 puan çıkarabilmiş durumda. Newport karşısında 2 farklı öndeyken beraberlik ile yetinmeleri ve takip eden dönemeçte üst üste kaybedilen 2 maç takımın dengesini sarsmış durumda. Potadan kurtulmaları için kendilerine artı 4 puan gerekiyor. Bunu toplayabilmeleri için de gaza basmaları lazım. Takımda defans Josh Passley kırmızı kart cezalısı.

Deplasmanda 6 maçtır kazanamayan Barnet ise 3 karşılaşmadır kaybetmiyor. Düşme hattının 13 puan üzerinde yer alan takım şu an için rahat görünüyor. İç sahada Bristol’u tek golle geçtikten sonra oynadığı 2 maçı da golsüz kapayan ekip, 3 maçlık dönemde de 5 puan toplamış oldu. Bu deplasmanda kaybetmeyip alt sıralar ile olan ilişkilerini belli bir müddet koparma niyetindeler. Defans Andrew Yiadom kırmızı kart cezası nedeni ile, Michael Nelson ise sakatlığı sebebi ile karşılaşmada görev alamayacak isimler.

2’den fazla gol sevinci yaşanmayacağını düşündüğüm bir mücadele.

287  HARTLEPOOL – YEOVIL  2,5 Altı 1,55

4 maçtır kazanamayan Hartlepool, düşme hattının 4 puan ve 1 basamak üzerinde yer alıyor. Takım bu 4 maçlık süreçte sadece Cambridge deplasmanından 1 puan ile ayrılırken diğer karşılaşmalarda ise puan alamadı. İç sahada arka arkaya oynayacakları 2 maçtan puan alma zorunlulukları var artık. Zira alt sıralardaki iki ekibin kazanması takdirde kazanın ateşi onları daha da sarabilir.

Ligde 3 maçtır kaybetmeyen Yeovil ise bu dönemde topladığı 7 puan ile düşme potasının üzerine çıktı ve ateş hattına 4 puan fark attı. Morecambe mağlubiyeti sonrasında iç sahada Crawley’i deplasmanda ise Wimbledon’u yıkan ekip, son hafta mücadelesinde ise konuk olduğu Luton karşısında puan koparmayı başardı. Alınan her puan onlar adına ligde kalma yolundaki büyük umut oluyor.

Beraberliğin iki takımı da üzmeyeceği mücadelede 2,5 gol artı seçeneği gayet iyi duruyor.

288  LEYTON ORIENT – NORTHAMPTON  H 2 1,45

3 maçlık duraklama döneminin ardından arka arkaya aldığı 2 galibiyet ile kendine gelen Leyton, iç sahada Cambridge karşısında yenilerek şok yaşamıştı. Takımın bu mağlubiyetten sonra toparlanması çok çabuk oldu ve son lig mücadelesinde Portsmouth’u deplasmanda yenerek kaldıkları yerden devam ettiler. Alınan galibiyet sonrasında kendilerini ilk 7 içerisine atan ekip, şimdi ise buradaki yerini kaybetmemek için mücadele verecek.

Deplasmanda 6 maçtır kaybetmeyen ve bu süreçteki son 5 maçı kazanan lider Northampton ise toplamda 6 maçtır kazanıyor. Son haftaların en formda takımı olan ekip, liderliği ise sonuna kadar hak ediyor. Son lig mücadelesinde 2 deplasman maçı öncesinde kaza yapmak istemeyen takım, York’u 2 farklı geçmeyi başardı. 2.ile arasında 4 puanlık fark bulunan ekip, bu deplasmandan eli boş dönerek farkı kapattırmak istemiyor.

Liderin bu deplasmanda kaybedeceğini sanmıyorum.

289  MORECAMBE – OXFORD  2 1,60

İç sahada 3 toplamda ise 5 maçtır kazanamayan Morecambe’nin ligde bir hedefinin olduğunu söylemek güç. Takım üst üste aldığı 3 mağlubiyetin ardından Portsmouth karşısında puan ile tanışmıştı. Son lig karşılaşmasında ise Mansfield’e konuk olan ekip, sahadan yine yenik ayrıldı. Böylece 5 maçlık süreci 1 puan ile geçebildiler. Takımda tek eksik sakatlığı süren defans Peter Murphy.

Lig 3.sü Oxford ise son haftalarda sendeleyen takımlardan. İç sahada Bristol’a kaybettikten sonra Portsmouth’u tek golle geçen ekip, son lig mücadelesinde ise Mansfield ile yenişemedi. 2 iç saha maçı öncesinde bu deplasmanda kayıp yaşamak istemiyorlar.

Deplasmanda 3 maçtır kaybetmeyen Oxford’un sıkıntılı rakibi karşısına 3 puan çıkaracağını düşünüyorum.

290  PLYMOUTH – MANSFIELD  2,5 Altı 1,45

Lideri 5 puan geriden 2.sırada takibini sürdüren Plymouth, son 2 haftada sendeledi. İç sahada alınan Stevenage galibiyetinden sonra Bristol deplasmanına giden takım, evine 1 puan ile dönmüştü. Son lig maçında ise sahalarında Wycombe’yi ağırladıkları mücadelede rakiplerine tek golle boyun eğmek zorunda kaldılar. 2 deplasman maçı öncesinde hem bir önceki maçı telafi etme hem de lideri takibini sürdürme niyetinde olacaklar.

Deplasmanda 3 toplamda ise 4 maçtır kaybetmeyen Mansfield, bu süreçte olası 12 puanın 10’unu hanesine yazdırdı ve lig sıralamasında 4.basamağa kadar yükseldi. Üst üste 3 galibiyetin ardından son hafta Oxford deplasmanında boy gösteren ekip, 1 puanı son dakikada kurtarmanın mutluluğunu yaşadı.

İki ekibin de öncelikli olarak yenilmeme konusunda hamleler yapacağını ve kısır bir mücadele olacağını düşünüyorum.

291  PORTSMOUTH – BRISTOL ROVERS  2,5 Altı 1,55

3 maçtır kazanamayan ve bu süreçte sadece 1 puan alabilen Portsmouth, kendini ilk 7’nin dışarısında buldu. Takım Morecambe deplasmanından puan ile döndükten sonra iç sahada Leyton’a kaybederek Play-Off’un dışına itildi. 2 deplasman maçı öncesinde kazanıp tekrar ait oldukları yere geri dönme niyetindeler. Maç öncesi tek eksikleri orta saha Danny Hollands.

Ligde 5.basamakte yer alan Bristol ise deplasmandaki Oxford galibiyetinden sonra aksaklıklar yaşadı. Takım iç sahada Plymouth ile puanları paylaşırken deplasmanda ise Accrington’a tek golle mağlup oldu. Bu haftaki rakipleri ile arasında 2 puanlık bir fark bulunuyor ve kaybettikleri anda bu kez onlar ilk 7’nin dışında kalabilirler.

Kontrollü mücadelede az gol sesi çıkacağı kanısındayım.

292  STEVENAGE – CAMBRIDGE  KG Var 1,55

İç sahada 5 maçtır kazanamayan Stevenage, uzun süren galibiyet hasretini son hafta Hartlepool deplasmanında sonlandırdı. Takım York ve Crawley mağlubiyetinden sonra konuk olduğu Hartlepool karşısında üstün bir oyun sergileyerek 3 puana ulaştı ve nihayet kelimesinin de karşılığını verdi. 2 orta saha oyuncusu Ben Kennedy ve Chris Whelphale sakatlıkları sebebi ile bu mücadeledeki yerlerini alamayacaklar.

Ligde 4 maçtır kaybetmeyen Cambridge ise ilk 7 hayallerinin peşinden koşturmak ile meşgul. Takım 2 beraberliğin ardından deplasmanda Leyton’u iç sahada da Dagenham’ı yıkmayı başardı. Hazır hızlarını almışken bu deplasmanda da kayıp verme niyetinde değiller. Defans Greg Taylor sakatlığı sebebi ile bu maçta yok.

Atılan gole rakip tarafından karşılık verilecek bir 90 dakika bekliyorum.

293  WYCOMBE – EXETER  2,5 Altı 1,55

İç sahada 3 maçtır kaybeden Wycombe, ilk 7 içerisinde yer almasına rağmen son haftalarda bekleneni veremiyor. Uzun süren galibiyet hasretine Plymouth deplasmanında son veren ekip, takip eden süreçte iç sahada Luton’a kaybetmişti. Hafta arası mesaisinde ise Dagenham deplasmanında boy gösteren ekip, karşılaşmadan 3 puan ile ayrılmasını bildi. Dengesiz bir grafik ortaya koydukları için maçlarını önceden kestirmek bir hayli güç. Orta saha Garry Thompson kırmızı kart cezalısı.

Deplasmanda 3 toplamda ise 4 maçtır kaybetmeyen Exeter ligde son haftaların en formda takımlarından biri. Son hafta deplasmanda Hartlepool’u deviren takım, bu galibiyet ile birlikte üst üste 3. 3 puanını almış oldu ve ilk 7 hedefine daha da yaklaştı. Böyle devam ettikleri takdirde üst sıralarda söz sahibi olacakları kesin. Maç öncesindeki tek eksikleri sakat orta saha Ryan Harley.

İki takımın da maç içerisinde kontrollü bir oyun tercih edeceğini ve karşılaşmayı alt’ta bırakacaklarını düşünüyorum.

294  YORK – NOTTS COUNTY  2,5 Üstü 1,65

Ligin son sırasında bulunan York için her geçen hafta umutlar daha da tükeniyor. Takım Carlisle deplasmanından 1, Stevenage karşısında da 3 puan çıkarınca hareketlenir gibi olmuştu ama son hafta lider Northampton deplasmanında kaybederek yine gerilediler. İki iç saha maçında alacakları sonuç onlara gelecek açısından da ipucu verecektir. Ne yapıp edip kazanmaları gereken 2 maç onları bekliyor. Defans Luke Handrie’nin kırmızı kart cezalısı olduğunu belirtelim.

Ligde sıkıntı yaşamayan ve rahat konumda olan Notts ise istikrarsız görüntüsüne devam ediyor. İç sahada kaybedip deplasmanında kazanan bir takım haline gelen ekip, Wimbledon’a kaybettikten sonra son lig maçında deplasmanda Luton’u devirdiler.

Bol pozisyonun bizleri beklediğini düşündüğüm iki ekibin mücadelesinde 2,5 gol barajı aşılacaktır.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

Reklam İçin Skype Adresimiz : Bahismerkezi@windowslive.com Astropay Anadolubahis
BetVigo