USD
EURO
ALTIN

2 Ocak Semih Öztürk Kazandıran Yorumlar

500 NEWPORT COUNTY – HARTLEPOOL  2,5 Üstü 1,75 Lig sıralamasında averaj ile ayrılan ikilinin düşme hattı ile arasında 4 puanlık bir fark bulunuyor. Toplamda 4 maçtır kazanamayan Newport, bu süreçte sadece 1 puan alabildi. İç sahada Wimbledon karşısında alınan 1 puan sonrasında deplasmanda Barnet karşısında kaybeden ekip, son hafta ise lideri ağırladığı mücadelede sahadan yine boynu […]

2 Ocak Semih Öztürk Kazandıran Yorumlar

500 NEWPORT COUNTY – HARTLEPOOL  2,5 Üstü 1,75

Lig sıralamasında averaj ile ayrılan ikilinin düşme hattı ile arasında 4 puanlık bir fark bulunuyor. Toplamda 4 maçtır kazanamayan Newport, bu süreçte sadece 1 puan alabildi. İç sahada Wimbledon karşısında alınan 1 puan sonrasında deplasmanda Barnet karşısında kaybeden ekip, son hafta ise lideri ağırladığı mücadelede sahadan yine boynu bükük ayrılan taraf oldu. Bu 90 dakikadan çıkaracakları galibiyet alt sıralar ile arasındaki makasın daha da açılmasını sağlayacak ve bunun da farkındalar.

Deplasmanda 3, toplamda ise 4 maçtır kaybeden Hartlepool’un paraşütsüz bir düşüş yaşadığı kesin. Takım bu periyotta rakip fileleri sadece 2 kez havalandırırken kalelerinde ise 10 gol gördü. İç sahada oynayacakları kritik Wycombe maçı öncesinde rakiplerine kaybetmeyip aradaki puan farkını koruma niyetindeler. Deplasmana sakatlığı olan defans Michael Duckworth’un yokluğunda gidecekler.

İki takımın defansif zaaflarına güveniyorum ve güzel oranı ile 2,5 gol üstü seçeneğine yöneliyorum.

501  NORTHAMPTON – BARNET  1 1,65

Üst üste gelen galibiyetler sonrasında yukarılara doğru sağlam adımlar atan Northampton, Luton galibiyetinden sonra iç sahada Portsmouth karşısında kaybetmiş ve serisine 1 maçlık ara vermek zorunda kalmıştı. Son hafta iç sahada ligin güçlü takımlarından Accrington’u konuk eden ekip rakibi de küçümsemeyerek etkili bir oyun oynadı ve tek atıp hanesine 3 yazdırmayı bildi. Bu maç sonrasında lider’e konuk olacaklar ve o mücadeleye puan kaybederek ve yara alarak gitmeme niyetindeler.

Düşme hattı ile arasında 12 puan fark bulunan Barnet ise rahat takımlardan biri. Üst üste kazandıkları 2 iç saha maçı sonrası son hafta Cambridge’ye konuk olan ekip, 90 dakika sonunda kaybederek seriyi noktaladı. Herhangi bir hedefleri bulunmaması ve ligde orta sıralarda takılmaları maçlarına da yansıyor. Defans Michael Nelson’un sakatlığı devam ediyor.

Liderin 3 puan arkasında 2.sırada bulunan Northampton’un deplasmanda 4 maçtır kazanamayan Barnet karşısında 3 puana rahat uzanacağını düşünüyorum. Güzel oranı ile banko kuponlara yazılması gereken bir mücadele.

502  NOTTS COUNTY – OXFORD  2,5 Altı 1,60

İç sahada 3 maçtır kaybetmeyen Notts, toplamda ise 3 maçtır kazanamıyor. Newport galibiyetinden sonra deplasmanda Wycombe karşısında 1 puana tutunan ekip, sonrasında ise konuk olduğu Carlisle karşısında 3 farklı bir yenilgi almıştı. Son lig mücadelesinde iç sahada Morecambe karşısında maçın başlarında 2 farklı geriye düşmelerine rağmen 90 dakika sonunda 1 puanı hanelerine yazdırmayı başardılar. Düşme korkuları yok, ilk 7 ise onlar adına şimdilik çok uzak gözüküyor. Mücadele öncesinde Orta sahanın önemli ismi Liam Noble’nin kart cezalısı olduğunu belirtelim.

Lider ile arasında 4 puan fark bulunan ve 3.sırada yer alan Oxford ise 2 haftalık duraksamanın ardından Exeter’i iç sahada 3 golle geçerek nefes almıştı. Son lig maçında deplasmanda ligin düşme ahttındaki ekiplerinden Yeovil karşısına çıkan ekip, gol yollarında etkili olamayınca 2 puan bırakmak zorunda kaldı. Bu maçta kaybettikleri puanları telafi etme peşinde olacaklar. Deplasmana gittiklerinde kontrollü ve dikkatli bir oyun sergilediklerini de hemen belirtmek gerekiyor.

Bu mücadelede ağların 2’den fazla havalanacağını düşünmüyorum.

503 PORTSMOUTH – CRAWLEY  1 1,45

İç sahada 7 maçtır kaybetmeyen Portsmouth, liderin 8 puan gerisinde 4.sırada yer alıyor. Takım peş peşe aldığı 2 galibiyet sonrasında Leyton’a deplasmanda 3-2 kaybetmişti. Son hafta ise iç sahada Luton’u ağırlayan ekip, yine hata yaptı ve 2 puan daha bırakmak zorunda kaldı. Çok istikrarsız olmaları hedeflerinde de sekteye uğramalarını sağlıyor. Deplasmanda oynayacakları Accrington maçı öncesinde evlerinde tekrardan puan kaybı yaşamak istemiyorlar.

İlk 7’den 6 puan uzaklıkta olan Crawley ise kritik haftalara giriyor. Takımın önümüzdeki 3 maçta alacakları sonuçlar onların hedeflerinde de belirleyici olacak. Zira bu karşılaşma sonrasında 2 iç saha maçına çıkacaklar. Bu periyot başarılı bir şekilde geçilir ise umutlar ilk 7 için umutlar daha da artacaktır. Kaybedecekleri puanlar ise hem hanelerine hem de hedeflerine eksi olarak yazılacak. Stevenage galibiyetinden sonra son maçta Wycombe’ye kaybeden takım, zor deplasmanda ekstra puan peşinde olacak.

Portsmouth’un deplasmanda 3 maçtır kaybeden Carlisle karşısında yanlış yapma lüksünün olmadığını ve 90 dakika sonunda sevinen taraf olacağını düşünüyorum.

504  STEVENAGE – LEYTON ORIENT  KG Var 1,55

Düşme hattının 10 puan üzerinde bulunan Stevenage toplamda 3 maçtır galibiyete hasret. Bu süreçte sadece 1 puan alabilen ekip, son 2 lig maçında ise sahadan yenilgi ile ayrılan taraf oldu. Deplasmanda oynayacakları 2 zorlu maç öncesinde güçlü rakiplerinden en azından puan alıp ilerleyen haftalar için kredilerini artırma niyetindeler.

Deplasmanda 4 maçtır kazanamayan Leyton ise ilk 7’nin 1 puan ve 2 basamak gerisinde kendine yer edinmiş durumda. İç sahadaki Portsmouth galibiyeti ile birlikte uzun süren 3 puan hasretine son veren ekip, son hafta ise konuk olduğu Bristol deplasmanında kaybederek evlerine döndü. Yaşadıkları puan kaybını rahat konumda olan Stevenage karşısında telafi etme peşinde olacaklar. Bu mücadelede de puan bırakırlar ise üst sıralar ile aradaki puan farkı açılabilir. Takımda defans Mathiu Baurdy kart cezalısı, orta saha Dean Cox sakat ve forvet Paul Mccallum da yine sakatlığı sebebi ile bu deplasmana götürülmeyecek oyuncular.

Taraf bahsinden ziyade gol yollarında sıkıntı yaşamayan iki ekibin mücadelesinde karşılıklı gollerin atılacağını düşünüyorum.

505  WYCOMBE – MORECAMBE  1 1,80

Lider ile arasında 9 puan fark bulunan ve 5.sırada yer alan Wycombe için son haftaların formda takımlarından desek yanlış olmaz herhalde. İç sahada 5 maçtır kaybetmeyen takım, toplamda ise 3 maçtır kazanıyor. Deplasmandaki Bristol mağlubiyeti sonrası Notts ile iç sahada puanları paylaşan ekip, ardından oynadığı 3 maçta da rakiğp filelere 2 gol bırakarak galip ayrılmayı başardı. Bu süreçte sadece 1 gol yemeleri de artı olarak moral hanelerine yazıldı. Son hafta Crawley karşısında sergiledikleri oyun ise etkileyiciydi. Rakibine göz açtırmayan Wycombe sahadan da rahat bir şekilde galip ayrılmasını başardı.

Şu an için düşme korkusu olmayan Morecambe için olumlu bir şeyler yazabilmek çok zor. Takım iç sahadaki Dagenham galibiyeti ile nefes almış sonrasında ise York’a deplasmanda mağlup olmuştu. Son lig maçında ise 2 farklı öne geçtikleri mücadelede Notts deplasmanında 3’leyemedi ve 1 puan ile yetinmek zorunda kaldı.

3 maçlık galibiyet serisini arkasına alan ve üst sıralardaki yerini sağlamlaştırmak isteyen Wycombe’nin deplasmanda 5 maçtır kazanamayan Morecambe karşısında kazanacağı kanısındayım.

506  YEOVIL – YORK  2,5 Altı 1,55

Topladığı 14 puan ile ligin dibine demir atan Yeovil, liglerde görülmeyecek kötü bir performansa imza atıyor. Takım iç sahada 10 maçtır kazanamazken, toplamda ise 16 karşılaşmadır galibiyete hasret. Üst üste 2 beraberliğin ardından lider deplasmanında tek golle kaybeden ekip, son maçta ise güçlü Oxford’a sahasında iyi direnerek 1 puanı çıkarmayı bildi. Topladıkları 1 puanları galibiyete çevirememeleri en büyük sıkıntıları ve bu problemi kendisinden 2 puan üstte olan York karşısında çözme niyetindeler. Kazandıkları an kendileri ateş hattının yukarısına çıkıp rakibi potaya gönderebilirler.

Deplasmanda 9 maçtır kazanamayan York ise galibiyet hasretine 2 hafta önce iç sahada oynadıkları Morecmbe maçı ile sonlandırdılar. Son hafta ise deplasmanda Mansfield karşısında çıkardıkları 1 ekstra puan hanelerine yazıldı. Deplasmandaki bu maçta kaybetmek onlar adına olumsuzlukların su yüzüne çıkması anlamına gelebilir. Zira rakiplerinin 2 basamak ve 2 puan üzerindeler. Kazanabilirseler makası daha da açacaklarının da bilincindeler.

Temkinli oyun beklediğim iki ekibin mücadelesinde 2’den fazla gol sesi çıkmayacaktır.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

Reklam İçin Skype Adresimiz : Bahismerkezi@windowslive.com Astropay
BetVigo