USD
EURO
ALTIN

26 Kasım Can Yıldırım Euroleague Yorumları

762  KHIMKI – BAYERN  IY 1 1,70 Khimki geçen hafta son şampiyon Real Madrid deplasmanında aldığı galibiyetle gruptaki ilk 2 iddiasını sürdürdü. Sezonun ilk mağlubiyetini Bayern Münih deplasmanında almışlardı. Sezonun en düşük şut yüzdesi ile oynadıkları maçtı. Çok fazla top kaybı yapıp, Bayern Münih’in geçiş hücumlarına çare bulamayıp 60 sayıda kalıp kaybetmişlerdi. Geri kalan 5 maçta […]

26 Kasım Can Yıldırım Euroleague Yorumları

762  KHIMKI – BAYERN  IY 1 1,70

Khimki geçen hafta son şampiyon Real Madrid deplasmanında aldığı galibiyetle gruptaki ilk 2 iddiasını sürdürdü. Sezonun ilk mağlubiyetini Bayern Münih deplasmanında almışlardı. Sezonun en düşük şut yüzdesi ile oynadıkları maçtı. Çok fazla top kaybı yapıp, Bayern Münih’in geçiş hücumlarına çare bulamayıp 60 sayıda kalıp kaybetmişlerdi. Geri kalan 5 maçta da 82 sayının altına düşmediler. Ribauntlarda çok etkili ve yüksek şut yüzdesi ile oynuyorlar. Kısa rotasyonu çok geniş ve kaliteli. Sahalarında oynadıkları 3 maçta da ilk yarıları rakiplerini düşük skorda tutup çift haneli farklarla önde kapattılar. Oynadıkları 3 maçta da İY/MS handikapını aşmayı başardı ve rakiplerini 70’in altında tutmayı başardılar.

Euroleague’deki son 3 maçını da kaybeden Bayern Münih, geçen hafta Fenerbahçe’ye karşı ilk periyottan teslim olmuştu. Bayern Münih ligde de son 3 maçının 2’sini kaybederken zayıf rakipleri Bremerhaven deplasmanında zorda olsa uzatmalarda kazanmayı başardılar. Takım halinde ribauntlarda çok etkisizler, gözle görülür bir şekilde savunmalarında bir düşüş var.

Formunun zirvesinde olan Khimki’nin düşün içinde olan Bayern Münih’e karşı ilk yarıdan yakalayacağı farkı maç sonuna kadar önde götürüp kazanmasını bekliyorum.

763  FENERBAHÇE – STRASBOURG  IY 1 1,70

Fenerbahçe geçen hafta Sloukas ve Bogdanovic’siz oynadığı ve kağıt üstünde zor geçmesi beklenen Bayern Münih deplasmanında ilk periyotta yakaladığı 20 sayılık farkı tüm maç sürdürüp beklenenden çok rahat bir galibiyet aldılar ve çıkışlarını sürdürdüler. Euroleague’deki tek mağlubiyetlerini Strasbourg deplasmanında farklı kaybedip almışlardı bu açıdan bu maç onlar için bir hesaplaşma maçı olarak bakılabilir. Ribauntlarda çok etkililer, çok fazla serbest atış çizgisine gelip yüksek yüzde ile atıyorlar, az top kaybı yapıyorlar.

Strasbourg sahasında aldığı 3 galibiyetle gruptan çıkma adına önemli adım attı. Kızılyıldız’a karşı bir ara 21 sayı geriye düştüğü maçı kazanıp direk rakiplerini yenmeleri grupta ilk 4 için büyük bir avantaj yakaladılar. Deplasmanlarda oynadığı 3 maçta da 62’yi geçemeyip farklı kaybettiler. Oynadıkları 3 deplasman maçında da maç sonu handikabın da kalamadılar, bu maçlarda çok fazla top kaybı yapıp, düşük şut yüzdesiyle oynadılar. Fark açılınca takım halinde çok kolay dağılıyorlar.

Fenerbahçe’nin zayıf rakibi karşısında maçın başından sonuna kadar üstün bir oyunla kazanmalarını bekliyorum. Fenerbahçe’nin 90’ları bulup kazanacaktır.
765  LIMOGES – CEDEVITA  Altı 1,70

Limoges Euroleague’de oynadığı 6 maçın 4’ünü kaybetti; ama kazandığı 2 maç da, gruptan 4. olarak çıkmak için yarışan direk rakiplerine karşıydı. Cedevita deplasmanında aldıkları galibiyet de çok önemliydi. Cedevita’nın üst üste aldığı 3 sürpriz galibiyetle gruplar onlar için de karıştı. Şimdi bu maçı kazanmaları durumunda 2’li averajda Cedevita’nın üstünde olacaklar. Bu açıdan iki takım için de çok kritik bir maç. Limoges maç başına 20 top kaybı yapıyor, bu alanda açık ara Euroleague lideriler. Ribauntlarda çok etkisizler, serbest atış çizgisinden % 63 gibi çok düşük bir yüzde ile oynuyorlar. Son maçlarda biraz daha etkili olsa da Schaffartzik’ den beklenen o katkıyı istikrarlı bir şekilde alamıyorlar. Ali Traore hücumda etkili olsa da, savunmada takımına çok büyük zarar veriyor.

Cedevita, üst üste aldığı 3 galibiyet sonrası geçen hafta sahasında Olympiakos’un ilk 5 oyuncusunun 3’ünün olmadığı, Lojeski’nin sakatlığından dolayı fazla riske edilmediği karşılaşmada, iyi başlasalar da maçın ikinci yarısında Olympiakos’a cevap veremeyince farklı kaybettiler. Şimdi gruptan çıkma adına hedef maçına çıkacaklar. Fikstür avantajları Limoges’e göre çok daha iyi; çünkü kalan 3 maçtan ikisini Efes ve Milano ile sahalarında oynayacaklar. Koç Mrsic gençler ile veteran oyuncuları takıma çok iyi adapte etmeyi başarmış. Nemanja Gordic’ten beklenen katkıyı alamayınca Henry Walker transferi yapılmıştı, bu transfer sonrası mesajı almış olan Gordic oyuna biraz daha ağırlığını koymaya başladı. Miro Bilan çok iyi bir sezon geçiriyor. Koç Mrsic gençler ile veteran oyuncuları takıma çok iyi adapte etmeyi başarmış.

Cedevita kazandığı 3 maçta da savunmasıyla kazanmayı başarmıştı, aynı şekilde Limoges da sahasında Milano’yu 65 sayıda tutup kazanmayı başarmıştı. İki takım için de telafisi zor olan bu kritik maçta savunmaların ön plana çıkacağı sert bir maç bekliyorum. Önceliğim Alt tercihi.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

Reklam İçin Skype Adresimiz : Bahismerkezi@windowslive.com Astropay
BetVigo