USD
EURO
ALTIN

3 haftada 2 ameliyat!

Galatasaray’da Hamit Altıntop, 3 hafta içinde 2. kez bıçak altına yattı. Galatasaraylı Hamit Altıntop, dizinden yeni bir operasyon geçirdi. Milli futbolcunun yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalacağı belirtildi. Hamit Altıntop 3 hafta önce dizinden ameliyat olmuş ve kısa sürede koşulara başlamıştı. Ancak tecrübeli futbolcu, kıkırdağında yaşadığı sorun nedeniyle Almanya’da yeni bir ameliyat oldu. Böylece tecrübeli […]

3 haftada 2 ameliyat!

Galatasaray’da Hamit Altıntop, 3 hafta içinde 2. kez bıçak altına yattı.

Galatasaraylı Hamit Altıntop, dizinden yeni bir operasyon geçirdi. Milli futbolcunun yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Hamit Altıntop 3 hafta önce dizinden ameliyat olmuş ve kısa sürede koşulara başlamıştı. Ancak tecrübeli futbolcu, kıkırdağında yaşadığı sorun nedeniyle Almanya’da yeni bir ameliyat oldu. Böylece tecrübeli futbolcunun uzun süreli bir sakatlık yaşamasının önüne geçildi. Başarılı geçen ameliyatın ardından Hamit Altıntop’un yeniden çalışmalara başlayacağı ve takıma dönmesinin 1,5 ile 2 ayı bulacağı öğrenildi.

Galatasaray’dan açıklama

Galatasaray konuyla ilgili ilerleyen saatlerde bir açıklama yaptı.

İşte Sarı Kırmızılı kulüpten yapılan açıklama;

Galatasaray Kulüp Doktoru Op. Dr. Yener İnce, Semih Kaya, Sinan Gümüş, Burak Yılmaz, Hamit Altıntop, Eray İşcan ve Aurelien Chedjou’nun sağlık durumu ile ilgili GSTV’ye açıklamalarda bulundu. İnce şunları söyledi:

“Semih’ten sevindirici haber geldi. Antrenmanın tamamında takımla birlikte çalıştı. Kontrollü başladı ama gayet güzel.

Sinan aynı şekilde antrenmanın ilk iki bölümüne takımla beraber katıldı. Ona bir program hazırlamıştık o program dâhilinde çalışıyor. Onun da genel olarak durumu iyi. Cuma günü de antrenmanın büyük bölümüne katılacak. Ondan sonraki kısmında özel çalıştıracağız.

Onun dışında Melo’da ufak bir müdahalemiz olmuştu beliyle ilgili sıkıntısı olmasın diye. O da antrenmanın tamamına katıldı.

Burak’ın omuzunda acromioclavicular eklem dediğimiz asıl temel omuz ekleminin yanındaki yardımcı eklemlerden bir tanesinde çıkık oluştu Sivasspor’la oynadığımız maç esnasında. Real Madrid maçına da bu yüzden götürmemiştik. Burak özel bir bandaj ile antrenmanın tamamına katıldı bir sıkıntısı yok. Çok özverili bir davranış Burak’ın yaptığı. Ciddi ağrı yapan, bazen oynamaya engel olabilecek bir sakatlık. Burak hem gösterdiği çabayla hem de bandaja sağladığı uyumla sıkıntısız bir şekilde antrenmanın tamamına katıldı.

Hamit ile ilgili küçük bir sıkıntımız var. Menisküs ameliyatı yaptık ve son derece güzel geçti. Şimdi yeni bir sıkıntıyla karşılaştık. Kıkırdakta bir parçanın diz içine düştüğünü gördük. Sonradan olan bir şey maalesef. Ameliyat esnasında yoktu buradaki çalışmalar sırasında yaşanan bir şanssızlık. Aynı diz fakat karşı taraftan bir küçük kıkırdak parçası eklem içine düşmüş. En büyük şansımız bunu erken fark etmek oldu. Müdahalesi yapıldı, çaresi olan bir işti ve çözüldü. Hamit güçlü ve çalışkan bir oyuncu. Bu süreci de hep beraber atlatacağız ana sadece dönüş süreci biraz uzayacak.

Eray’ın elindeki tendon kopmasından dolayı bir sıkıntımız var. Özel bir bandajla antrenmanların büyük bir bölümünde kullanabiliyoruz. Önümüzdeki hafta Hamit hariç tam kadro çıkacağımızı ümit ediyorum.

Chedjou’nun topuğundaki tedaviyi de tamamladık. Antrenmanın tamamında takımla birlikte yer aldı. Bir miktar ağrısı olmakla beraber o da antrenmanı tamamladı.”

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM