USD
EURO
ALTIN

6 Şubat İngiltere 1.Lig Yorumları

239  BURTON ALBION – BRADFORD  1 1,85 Lig lideri Burton, iç sahadaki şok Shrewsbury mağlubiyetinden sonra deplasmanda Peterborough’u tek golle geçerek kaybettiği puanı telafi etmişti. Lider, son lig mücadelesinde ise son haftaların sıkıntılı ekibi Rochdale karşısındaydı. Maça kötü başlayan ve 24 dakikada 2 farklı geriye düşen takım, ilerleyen zamanda tepki veremeyince sahadan boynu bükük ayrılmak […]

6 Şubat İngiltere 1.Lig Yorumları

239  BURTON ALBION – BRADFORD  1 1,85

Lig lideri Burton, iç sahadaki şok Shrewsbury mağlubiyetinden sonra deplasmanda Peterborough’u tek golle geçerek kaybettiği puanı telafi etmişti. Lider, son lig mücadelesinde ise son haftaların sıkıntılı ekibi Rochdale karşısındaydı. Maça kötü başlayan ve 24 dakikada 2 farklı geriye düşen takım, ilerleyen zamanda tepki veremeyince sahadan boynu bükük ayrılmak zorunda kaldılar. Art arda 2 iç saha maçı oynayacaklar ve bu süreçten 6 puan ile çıkma niyetindeler.

İlk 6’nın 3 puan gerisinde yer alan Bradford, 2 haftada kaybedilen 5 puanın acısını Fleetwood karşısında çıkardı. Mücadelenin 2.yarısında geriye düşmelerine rağmen 90.dakikada rakip ağlara bıraktıkları gol ile 2-1 kazanmayı başardılar. Bu galibiyet ilk 6 hedefleri için de kendilerine tekrardan umut sağladı. Üst üste oynayacakları 2 deplasman maçında ilk 6’yı ne kadar isteyeceklerini göreceğiz. Kritik periyottan yara almadan çıktıkları takdirde gelecek maçlara umut ile bakabilecekler. Bu deplasmana kırmızı kart cezalısı olan orta saha Lee Evans ve sakat orta saha Paul Anderson’un yokluğunda gidecekler.

Son 3 maçta 2 şok mağlubiyet alan ve kendini takip eden takımlar ile arasındaki puan farkının kapanmasına engel olamayan Burton’un deplasmanda 3 maçtır kazanamayan Bradford karşısında galibiyete ulaşacağını düşünüyorum.

240  CHESTERFIELD – PETERBOROUGH  2,5 Üstü 1,50

Ateş hattının 2 puan ve 2 basamak üzerinde bulunan Chesterfield, 3 haftada topladığı 7 puan sayesinde kendini düşme potasının üzerine atmıştı. Takım, takip eden süreçte Wigan deplasmanında mağlubiyet yaşadı ve son hafta da iç sahada Millwall’İ konuk etti. Maçın başında öne geçen ekip, ilerleyen dakikalarda rakibin istekli oyununa tepki veremeyince 3 puanı hediye etmek zorunda kaldı. Bu mücadele sonrasında birbirinden zorlu 2 deplasman maçı oynayacaklar ve sıkıntı yaşamak istemiyorsalar bu maçtan kesinlikle puan ile ayrılmak zorundalar. Tek eksikleri sakatlığı bulunan defans Daniel Jones.

Ligde 3 maçtır kazanamayan Peterborough ise ilk 6’nın 3 puan gerisinde bulunuyor. İç sahadaki Southend beraberliğinden sonra deplasmanda güçlü Peterborough’a kaybeden ekip, oynadığı son lig mücadelesinde ise Burton karşısında tek golle mağlup oldu. İlk 6 için kararlı olduklarını gösterme niyetindeler ve bu deplasmandan puan ile ayrılma peşindeler. Orta saha Jermaine Anderson ve Forvet Joe Gormley’in sakat olduğunu belirtelim.

3 puan için istekli olacağını düşündüğüm iki ekibin mücadelesinde 2,5 gol barajı aşılacaktır.

241  CREWE – ROCHDALE  2,5 Üstü 1,55

Düşme potasının içerisinde yer alan Crewe’in buradan çıkabilmesi için artı 6 puan gerekiyor. Takım 8 maçtır kazanamıyor ve iç sahada da 4 maçtır galibiyet hasreti çekiyor. Üst üste alınan 3 mağlubiyet sonrasında defansa daha da ağırlık veren ekip, sonrasındaki 3 maçlık süreçte ise 3 beraberlik elde etti. Oynadığı maçlarda 2 kez 1-1, bir kere de 0-0’lık sonuçlar elde eden takım, artık galibiyet zamanının geldiğini düşünüyor. Ligde oynadığı son maçta Millwall gibi zorlu deplasmanda öne geçmelerine rağmen 1 puan ile yetinmek zorunda kalmışlardı. Forvet Lauri Valle’nin sakatlığı sürüyor.

2 maçta yedikleri 9 golle şok yaşayan ve 0 çeken Rochdale son lig maçında ise bu defa şok yaşatan taraf oldu. Lider Burton’u iç sahada konuk eden takım, maçın başından sonuna kadar üstün oynadığı maçtan galip ayrılmasını bildi. İlk 6’nın 7 puan gerisinde bulunan ekip, oynayacağı 2 iç saha maçı öncesinde Burton galibiyetini taçlandırmak için bu deplasmandan 3 puan ile ayrılma niyetinde.

Ligin ilk yarısında oynanan mücadelede Rochdale iç sahada rakibini 4 golle geçmiş ve 3 puanın sahibi olmuştu. 2 takımın 2,5 gol barajını ortaklaşa goller ile geçeceği kanısındayım.

242  GILLINGHAM – SWINDON  1 1,60

Ligde 3.sırada bulunan Gillingham’ın lider ile arasında 3 puan fark bulunuyor. Takım 2 maçlık duraklama döneminin ardından Peterborough galibiyeti ile kendine gelmişti. Son lig mücadelesinde ise alt sıralardan kurtulma peşinde olan Blackpool deplasmanına çıkan ekip, güvenimizi boşa çıkardı ve sahadan tek gol ile mağlup ayrıldı. 2 iç saha maçı oynayacaklar ve hata yapmak istemiyorlar. Yapacakları küçük bir yanlış onları liderlik hesaplarından uzaklaştırabilir.

Üst üste aldığı 2 galibiyet sonrasında düşme potasından iyice uzaklaşan Swindon, Sheffield deplasmanından da puan ile ayrılmayı bilmişti. Oynadığı son 2 maçta gol atamayan ekip, Barnsley ve Port Vale karşısında aynı tarifeler ile (1-0) mağlup oldu. Deplasmandan alacakları her puan onların ligde daha da rahatlamalarına neden olacaktır.

Ligin ilk yarısındaki maçı Gillingham deplasmanda 3-1 kazanmayı başarmıştı. İç sahada 3 karşılaşmadır kazanan ve hedefleri doğrultusunda hatalı adım atmak istemeyen Gillingham’ın, deplasmanda 3 maçtır kazanamayan Swindon karşısında 3 puanı hanesine yazdıracağı kanısındayım.

243  OLDHAM – BLACKPOOL  2,5 Altı 1,40

İç sahada 13 maçtır kazanamayan Oldham, düşme potasının içerisinde yer alıyor. Ateş hattından kurtulmaları için kendilerine artı 5 puan gerekiyor. Uzun süren galibiyet hasretine oynanan son lig mücadelesinde Shrewsbury deplasmanında son vermeleri takımın maç öncesindeki en büyük moral kaynağı olacak. Bu karşılaşma sonrasında 2 deplasman maçına çıkacakları için 3 puanın anlamı daha da onlar adına daha da fazla. Defans Connor Brown kırmızı kart cezalısı.

Deplasmanda 3 maçtır kazanamayan Blackpool, toplamda ise 4 maçtır kaybetmiyor. Takım bu süreçte aldığı başarılı sonuçlar ve topladığı 8 puan ile ateş hattının 5 puan üzerine çıkmayı başardı. 3 maçlık yenilgi serisini iç sahadaki 5 gollü Scunthorpe karşısında noktalayan takım, ardından oynadığı Walsall ve Sheffield mücadelelerinden 1 puan kopardı. Son lig karşılaşmasında ise Gillingham’ı ağırlayan ekip, sahadan tek golle galip ayrılıp çıkışını devam ettirdi. Oynayacakları 2 iç saha maçı öncesinde bu deplasmandan da puan ile ayrılma niyetindeler. Takımda orta saha Henry Cameron’un sakatlığı devam etmekte.

Maçta ilk golü kim atarsa atsın skoru korumaya yönelik davranacağını ve karşılaşmanın alt’ta kalacağını düşünüyorum.

244  SCUNTHORPE – DONCASTER  2,5 Üstü 1,80

İç sahada 3 maçtır kaybetmeyen Scunthorpe, deplasmanda aldığı 5 gollü Blackpool yenilgisi sonrasında çabuk toparlanarak evinde Colchester’i 3 farklı geçmeyi bildi. Son lig mücadelesinde ise Coventry deplasmanında boy gösteren ekip, maçın başından sonuna kadar üstün oynadı ve deplasmandan kritik bir 3 puan çıkardı. Lig tablosunda rahat bir konumda yer almaları sergiledikleri oyuna da yansıyor. Forvet Tom Hopper henüz sakatlığını atlatamadı.

Deplasmanda 6 maçtır kaybetmeyen Doncaster ise toplamda 4 karşılaşmadır kazanamıyor. Art arda aldıkları 2 galibiyet sonrasında Gillingham ve Doncaster maçlarında 1 puan ile yetinen ekip, takip eden süreçte ise iç sahada Port Vale ve Wasall’e aynı tarifeler ile 2-1 kaybetti. 4 maçlık bu kötü gidişata dur deme niyetindeler.

İki takımın da hücum hattına güveniyor ve 2,5 gol barajının aşılacağını düşünüyorum.

245  SHEFFIELD UTD – WIGAN  KG Var 1,55

Toplamda 4 maçtır kaybetmeyen Sheffield ilk 6’nın 2 puan ve 3 basamak gerisinde bulunuyor. Takım iç sahadaki Peterborough yenilgisi sonrasında Wigan deplasmanında 3 farklı gerideyken 1 puan koparmayı bilmiş, ardından da Colchester’i deplasmanda devirmeyi başarmıştı. Ardından oynadığı 2 maçtan da beraberlik ile ayrılan ekip, bu süreçte yenilmese de bir hayli puan kaybetmiş oldu. Artık hata yapmak istemiyorlar.

Deplasmanda 10, toplamda ise 8 maçtır kaybetmeyen Wigan, lig sıralamasında 4.sırada bulunuyor. Takım hesapta olmayan Crewe beraberliğinden sonra son hafta iç sahada Port Vale’yi 3 farklı yenerek, kaybettiği puanı telafi etti. Liderin 5 puan gerisindeler ve kritik deplasmandan galibiyet ile ayrılma niyetindeler.

12 Aralıkta iki takım arasında oynanan karşılaşma harika bir mücadeleye sahne olmuş, evinde 3 farklı öne geçen Wigan maç sonunda puanları rakibi ile paylaşmak zorunda kalmıştı. Atlan golün yine karşılıksız kalmayacağı bir 90 dakika olacaktır.

246  SOUTHEND – COLCHESTER  1 1,90

Ligde 3 maçtır kaybetmeyen Southend, ilk 6’nın averaj ile bir basamak gerisinde bulunuyor. Üst üste 3 maç kaybettikten sonra pabucun pahalı olduğunu hatırlayan ekip, Peterborough deplasmanından 1 puan ile ayrıldıktan sonra iç sahada Coventry’i 3 farklı devirmeyi bilmişlerdi. Hafta içi mesaisinde Shrewsbury’e konuk olan takım, 10 kişi kaldığı mücadeleden istediğini alarak ayrılmayı başardı. Dış sahada elde edilen bu galibiyetin daha anlamlı olması için bu karşılaşmadan da 3 puan çıkarmaları gerektiğinin bilincindeler. Orta saha Michael Timlin kart cezası sebebi ile Ben Coker ise sakatlığı nedeni ile takımdaki yerlerini alamayacak olan isimler.

Deplasmanda 9, toplamda ise 14 maçtır kazanamayan Colchester’da kötü gidişat devam ediyor. Takım ligin son sırasında yer alıyor ve her geçen hafta umutlar tükeniyor. İç sahada Fleetwood beraberliğinden sonra Scunthorpe deplasmanında kaybederek tekrar öze döndüler.

2 maçtır kazanan ve ilk 6 içerisine kendisini atmak isteyen Southend’in ligin ilk maçında olduğu gibi yine gülen taraf olacağını düşünüyorum.

247  WALSALL – MILLWALL  KG Var 1,60

İlk başta iki ekibin de 4 maçtır kaybetmediğini söyleyelim. Walsall lider Burton’un 1 puan gerisinde ligde 2.sırada yer alıyor ve yapacağı her hata onları ilk 2’nin dışında kalmasına neden olabilir. İç sahada şok bir puan kaybı yaşadıkları Blackpool maçından sonra hafta arası mesaisinde Doncaster deplasmanında kazanan ekip, bu mücadelede galibiyet serisi yakalama niyetinde.

Ligde son haftalarda gösterdikleri performans ile ilk 6 içerisinde kendine yer bulan Millwall, 4 maçlık süreçte 10 puanı hanesine yazdırmayı bildi. 3 karşılaşmadır kazanan ekip, son lig maçında ummadığı puan kaybı yaşadı ve iç sahada Crewe’ye 1 puan verdi. Bu puan kaybı onların gidişatına sekte vursa da zorlu deplasmanda kaybetmedikleri takdirde bunu telafi edebilirler. Takımda defans Mark Beevers kırmızı kart cezalısı, defans Tony Craig ise sakat.

İki ekibin de hücum hattına güvenerek atılan golün karşılık bulacağı bir karşılaşma bekliyorum.

373  PORT VALE – COVENTRY  2,5 Altı 1,60

İç sahada 10 maçtır kaybetmeyen Port Vale ilk 6’nın 1 puan ve 2 basamak gerisinde bulunuyor. Deplasmanda aldıkları Doncaster galibiyeti sonrasında Wigan’a konuk olan ve kaybeden ekip, hafta arası mesaisinde ise iç sahada Swindon’u geçerek tekrar kendine geldi. Maçta rakibine oran ile daha baskın taraf olan takım, belki farka gidemedi ama tek golle 3 puan almayı bildi.

Son haftalarda sıkıntılı süreçten geçen Coventry, ligde oynadığı son 3 maçı da kaybetti. Bu periyotta rakip filelere sadece 1 gol bırakabilen ekip, kendi ağlarında ise 7 gol gördü. Bu döneme son vermeleri gerekiyor aksi takdirde kendilerini ilk 6’nın dışında bulabilirler. Bu maç sonrasında oynayacağı 2 iç saha maçının anlam kazanabilmesi için bu deplasmanda kaybetmemeleri gerekiyor. Maç öncesinde takımda 2 defans oyuncusu Romain Vincelot ve Reda Johnson’un sakatlıklarının sürdüğünü belirtelim.

İki ekibin de önceliğinin kaybetmeme olacağı ve 2,5 gol barajının aşılamayacağı kanısındayım.

378  BARNSLEY – BURY 1 1,85

Ligde 6 maçtır kazanan Barnsley’in önlenemez çıkışı devam ediyor. Takım 28 Aralık’tan sonra oynadığı hiçbir lig maçında mağlubiyet yaşamadı. İlk 6 ile arasında 5 puanlık bir fark bulunsa da gösterdikleri performans sayesinde hedeflerini yüksek tutmuş durumdalar. İç sahada Rochdale karşısında yarım düzine gol attıktan ve kazandıktan sonra deplasmanda Bradford ve Swindon’a aynı tarifeyi uygulayarak tek golle kazanmayı bildiler. Özellikle iç sahada hata yapmak istemiyorlar.

Üst üste aldığı 4 mağlubiyet sonrasında alt sıralara doğru kayan Bury, Oldham deplasmanında aldığı tek golle rahatladı. Takım ardından oynadığı iç saha mücadelesinde Crewe ile yenişemeyince 1 puana rıza göstermek zorunda kaldı. Düşme hattı ile aralarında 9 puan fark bulunuyor ve şu an rahat durumdalar.

İç sahada 3 maçtır kazanan ve sergiledikleri oyun ile son haftaların en formda takımı olan Barnsley’in bu maçı da boş geçmeyeceğini ve kazanacağını düşünüyorum.

379 FLEETWOOD TOWN – SHREWSBURY  KG Var 1,65

3 maçtır kazanamayan Fleetwood, düşme potasının içerisinde yer alıyor. Takımın ateş hattından kurtulması için artı 1 puan gerekiyor. Bu hafta kazandıkları takdirde bunu gerçekleştirebilirler. Zira rakipleri kendilerinin 1 puan ve 1 basamak üzerinde bulunan Shrewsbury ile karşı karşıya geliyorlar. Art arda 2 beraberlik sonrasında son lig maçlında deplasmanda Bradford’a kaybettiler. Maçın kendileri açısından öneminin farkındalar.

Düşme hattının 1 puan ve 1 basamak üzerinde yer alan Shrewsbury ise lider Burton ile oynadığı ve kazandığı mücadele sonrasındaki 2 iç saha maçını da kaybetti. Bu takımda moral bozukluğuna neden olsa da deplasmanda kaybedip ateş hattına gerileme niyetinde değiller. Alacakları 1 puan onları potanın üzerinde tutmaya yetecek.

Ligin ilk yarısında oynanan mücadelede atılan karşılıklı goller ve paylaşılan puanlar vardı. Bu maçta da kg var seçeneğini değerlendirmemiz gerekiyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

Reklam İçin Skype Adresimiz : Bahismerkezi@windowslive.com Astropay Anadolubahis
BetVigo