USD
EURO
ALTIN

‘O çocuk’ kovuldu!

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Galatasaray arasında krize neden olan Lynetta Kizer’a, mevzuatın dışına çıkılarak ikinci lisansı veren federasyon çalışanı Tolga Yücel görevden ayrıldı. Hatırlanacağı üzere Galatasaray ile Fenerbahçe arasında geçen hafta oynanan lig mücadelesinin öncesinde ve sonrasında Kizer’ın lisans durumu uzun süre tartışma konusu olmuş, Fenerbahçe’nin yaptığı itiraz üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu, mevzuata aykırı sporcu […]

‘O çocuk’ kovuldu!

Türkiye Basketbol Federasyonu ile Galatasaray arasında krize neden olan Lynetta Kizer’a, mevzuatın dışına çıkılarak ikinci lisansı veren federasyon çalışanı Tolga Yücel görevden ayrıldı.

Hatırlanacağı üzere Galatasaray ile Fenerbahçe arasında geçen hafta oynanan lig mücadelesinin öncesinde ve sonrasında Kizer’ın lisans durumu uzun süre tartışma konusu olmuş, Fenerbahçe’nin yaptığı itiraz üzerine Türkiye Basketbol Federasyonu, mevzuata aykırı sporcu oynattığı için Galatasaray’ı hükmen mağlup ilan etmişti.

Türkiye Basketbol Federasyonu Sicil Lisans Bölüm Direktörü Tolga Yücel, mevzuata aykırı olmasına karşın bir hataya imza atarak Lynetta Kizer için aynı sezonda ikinci farklı lisansın çıkarılmasını onaylamış ve Galatasaray da buna binaen oyuncuyu derbide oynatmıştı.

Basketfaul’un haberine göre Tolga Yücel, bugün Türkiye Basketbol Federasyonu’ndaki görevinden ayrıldı. 1993’ten bugüne değin federasyon çatısı altındaki görevini başarıyla yürüten Yücel’in pozisyonuna kimin getirildiği ise henüz bilinmiyor.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM