USD
EURO
ALTIN

UEFA’dan müjde

Fransa’da düzenlenecek EURO2016’da A Milli Takımımız’la birlikte FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır da görev yapacak. UEFA resmi bir açıklama yaparak, Fransa’da düzenlenecek EURO2016’da FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’ın da yer alacağını duyurdu. 18 kişilik hakem listesinde Çakır da kendisine yer buldu. Cüneyt Çakır, yardımcılarıyla birlikte Fransa’daki turnuvada görev yapacak. Çakır, 2014’te Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası […]

UEFA’dan müjde

Fransa’da düzenlenecek EURO2016’da A Milli Takımımız’la birlikte FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır da görev yapacak.

UEFA resmi bir açıklama yaparak, Fransa’da düzenlenecek EURO2016’da FIFA kokartlı hakemimiz Cüneyt Çakır’ın da yer alacağını duyurdu.

18 kişilik hakem listesinde Çakır da kendisine yer buldu. Cüneyt Çakır, yardımcılarıyla birlikte Fransa’daki turnuvada görev yapacak.

Çakır, 2014’te Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası Finalleri’nde de görev yapmış, Arjantin ile Hollanda arasında oynanan yarı finalde düdük çalmıştı.

Kariyer zirvesi yaptı

Çakır ekibiyle birlikte geçtiğimiz sezon Barcelona ile Juventus arasında oynanan ve İspanyollar’ın 3-1’lik zaferiyle son bulan Şampiyonlar Ligi Finali’nde de görev yaparak kariyerinin zirvesine çıkmıştı.

EURO2016’da görev yapacak hakemler şöyle:

Cüneyt Çakır (Türkiye)
Martin Atkinson (İngiltere)
Felix Brych (Almanya)
Mark Clattenburg (İngiltere)
William Collum (İskoçya)
Jonas Eriksson (İsveç)
Ovidiu Hategan (Romanya)
Sergey Karasev (Rusya)
Viktor Kassai (Macaristan)
Pavel Kralovec (Çek Cumhuriyeti)
Björn Kuipers (Hollanda)
Szymon Marciniak (Polonya)
Milorad Mazic (Sırbistan)
Sevin Moen (Norveç)
Nicola Rizzoli (İtalya)
Damir Skomina (Slovenya)
Clement Turpin (Fransa)
Carlos Velasco Carballo (İspanya)

UEFA’dan yapılan açıklamanın detayları
UEFA’dan yapılan açıklamaya göre; Euro 2016’da yer alacak olan hakemler, bir önceki turnuva gibi maçlara değer katan ve yardımcı hakemlere iyi örnek teşkil edebilcek isimlerden seçildi.

Her hakem takımı içinde 1 hakem, 2 yardımcı hakem ve fazladan 2 yardımcı hakem bulundurmak durumunda. Yardımcı hakemler, orta hakemlerle aynı ülkeden seçilecek. Fazladan bir yardımcı hakem daha atanacak ve turnuvanın başlamasına kadar hazır bekleyecek. Tüm hakem takımları Şubat 2016’da açıklanacak.

UEFA EURO 2016’ın Hakem Kampı aşağıdaki aktiviteleri kapsamaktadır;

*26-28 Ocak: Kıbrıs UEFA Yardımcı Hakem Kampı

*1-5 Şubat: her yıl düzenlenen UEFA Hakemler Elit Kış Kampı; Bu kampa tüm hakemler katılacak ve turnuva ile alakalı teknik bilgi almanın yanı sıra, fiziksel çalışma yapılacak.

*18-22 Nisan: UEFA’nın EURO 2016 Fransa’ya yönelik hakem hazırlık kursu; Bu son kulvarda 5’li takımlara ayrılan hakem grupları beraber çalışacak ve çeşitli fitness sınavlarına tabi tutulacaklar. Aynı zamanda hakemler önceki kamplardan öğrendikleri teknik bilgileri de göstermek durumundalar.

– Hakem grupları 6 Haziran’da Fransa’da bulunacak.

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM

Reklam İçin Skype Adresimiz : Bahismerkezi@windowslive.com Astropay
BetVigo