USD
EURO
ALTIN

Uğur Koç Leverkusen – Bayern Münih Yorumu

Haftanın derbi hafasında geçecek belki de en çekişmeli ve en zor karşılaşması olacak kuşkusuz. Son şampiyon ipi yine göğüslemiş yoluna emin adımlarla ileriyor ancak bu hafta net olarak söyleyebilirim ki ligde karşılacağı en zorlu 3 deplasmandan birine çıkıyor ve işi hiç de kolay değil. Uefa Avrupa ligi değil de Şampiyonlar Ligine katılmak için üst sıraları […]

Uğur Koç Leverkusen – Bayern Münih Yorumu

Haftanın derbi hafasında geçecek belki de en çekişmeli ve en zor karşılaşması olacak kuşkusuz. Son şampiyon ipi yine göğüslemiş yoluna emin adımlarla ileriyor ancak bu hafta net olarak söyleyebilirim ki ligde karşılacağı en zorlu 3 deplasmandan birine çıkıyor ve işi hiç de kolay değil. Uefa Avrupa ligi değil de Şampiyonlar Ligine katılmak için üst sıraları zorlayan Leverkusen konuk edecek son şampiyonu..

İstatistik’i verilere baktığımızda 2008 senesinde ki galibiyetinden sonra Bayern, Leverkusen deplasmanında sadece bir defa galip gelebilmiş. Sadece bu tablodan bile deplasmanın ne kadar zorlu olacağını tahmin etmek zor olmaz. İç sahada Leverkusen’in çıktığı dokuz maçın sonuçları şöyle, 5g 2b 2m 18 gol atıp 9 gol yemiş. Maç başına 2 gol atıp 1 gol yiyor.

Bayern’i incelediğimizde ise, deplasmanda yaptığı 9 maçın sonuçları; 7g 1b 1m ve 16 gol atıp 6 gol yemiş. Maç başına 1,77 gol atıp 0,66 gol yiyor.

İlk yarı puan durumuna baktığımda ise iyi bir istatistik’i veri çıkıyor ortaya. Leverkusen’in evinde oynadığı 9 maçın ilk yarı sonuçları 1g 6b 2m şeklinde, Bayern’in deplasmanda çıktığı 9 maçın ilk yarı sonuçları ise 4g 5b 0m şeklinde bitmiş.

Aralarında ki maçları incelediğimizde ise Leverkusen kendi sahasında oynadığı son 8 maçta Bayern’e yalnızca bir kere 2-1’lik skorla boyun eğmiş(16.03.2013) Bayern takımında savunma oyuncusu Boateng oynamayacak.

Bu istatistikler ışığında, Bayern’in bu deplasmanda puan alabileceğini düşünmüyorum. 10Ç kesinlikle ama kesinlikle kuponlarda yer almalı. Bürolardan kasa katlayan arkadaşlar için ise net olarak şunu söyleyebilirim ki, şu sıralar 1,40/1,45 civarında değişen oranı ile Leverkusen+2 handikapıyla oynayın. İstatistiklerde de ön plana çıkan İy0 bahsi de 2,40 oranı ile denenebilir sistem ya da 3 maçlık ideal kuponlarda.

Tahmin: Leverkusen kaybetmez
Oran : 1,96

FACEBOOK YORUMLARI

YORUMLAR


    0 YORUM